טוהר הנשק? « חצר משחקים » -סרט הדוקו חיילי מילואים הופקדו לשמור על שבויי מלחמה לבנונים למשך יום אחד.

ישראל 2021 | 70 דקות | עברית, ערבית, אנגלית | תרגום לעברית, אנגלית

סיפור שטרם סוּפַּר: בשנת 1982 פלשה ישראל ללבנון. מה שנתפס בהתחלה כמבצע צבאי פשוט להרחקת כוחות אש »ף מגבול הצפון הפך למלחמה מאסיבית עם כיבוש צבאי שנמשך כמעט שני עשורים. ביום הרביעי למלחמה, פלוגה של צנחני מילואים קיבלה פקודה לשמור על יותר מאלף שבויי מלחמה לבנונים בחצר של בית ספר בצידון. בין השבויים היו קומץ חמושים, אזרחים רבים ורופאים מבית החולים של הסהר האדום. משימת השמירה הסתבכה באופן נוראי. החיילים שהשתתפו במשימת השמירה, הרופאים שהיו עדים לפשעי המלחמה והעצורים שעמדו בעינויים מעולם לא נחשפו. עד עכשיו.

https://jff.org.il/he/movie/46450

ששת מדווח מהשטח

« חצר משחקים » -סרט הדוקו שביימה נורית קידר עבור כאן 11, וזכה לאחרונה בציון לשבח בפסטיבל הקולנוע בירושלים- מגיע למסך של כאן

הסרט ישודר ביום רביעי, 27 באוקטובר, בשעה 21:10, במסגרת רצועת הדוקו של כאן 11. משימת שמירה שיצאה משליטה במהלך מלחמת לבנון עומדת במרכז הסרט « חצר משחקים« , זוכה פרס ציון לשבח בפסטיבל ירושלים 2021.   זו הייתה אמורה להיות משימת שמירה פשוטה. חיילי מילואים הופקדו לשמור על שבויי מלחמה לבנונים למשך יום אחד. התוצאה הייתה קטלנית. מה שהתרחש שם נחשף כעת בסרט חדש בו מספרים מי שהיו שם את סיפורם לראשונה. 

 

הסרט מגולל פרשייה יוצאת דופן שנחשפת בו, והתרחשה ביום הרביעי של מלחמת לבנון בשנת 1982. פלוגה של צנחני מילואים קיבלה משימה לשמור על יותר מאלף שבויי מלחמה לבנונים בחצר בית ספר בצידון למשך יום אחד. המשימה הסתבכה והפכה לקטלנית, מבלי שהחיילים יהיו מודעים לכך, עד לרגע שבו הבינו שלאלימות שהפעילו היה מחיר כבד. החיילים שהשתתפו במשימת…

Voir l’article original 68 mots de plus

2 réflexions au sujet de “טוהר הנשק? « חצר משחקים » -סרט הדוקו חיילי מילואים הופקדו לשמור על שבויי מלחמה לבנונים למשך יום אחד.”

Votre commentaire

Choisissez une méthode de connexion pour poster votre commentaire:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s